Referendum część II

PROMOCJA REFERENDUM W ŚRODKACH PRZEKAZU
/Audycja w radiu I/

B – Stowarzyszenie OBURZENI przedstawia:

S – Głosujemy 6 września, ale zanim to zrobimy, porozmawiajmy o tym, dlaczego powinniśmy pójść na referendum. Ja Sławomir Izdebski w trakcie rozmowy pozwolę sobie być rzecznikiem niezdecydowanych, będę zgłaszał obiekcje czy warto iść zagłosować 6 września, a Barbara Berecka będzie Państwa przekonywała, że trzeba koniecznie pójść na referendum. Co z kosztami przeprowadzenia referendum? Niektórzy mówią, że szkoda tych 100 mln złotych, które będzie kosztowało przeprowadzenie referendum?

B – Przepraszam bardzo, ale argument porównywalny jest z tym, gdyby drażnił nas zakup kilograma cukru, podczas gdy jeden z domowników na przykład co roku na papierosy i alkohol wydaje 10000 złotych. Utrzymanie wszelkich struktur władzy, samorządów i instytucji publicznych Polaków kosztuje ponad 20 miliardów złotych, a na bezpośrednie sprawowanie władzy przez Naród szkoda 100 milionów złotych?

S – Dlaczego obywatele Polski powinni odpowiadać na zadane w referendum pytania?

B – To jest bardzo oczywista sprawa. Powinniśmy korzystać z konstytucyjnych praw. W przypadku referendum do bezpośredniego sprawowania władzy przez Naród.

S – Czyli?

B – Odpowiadając na pytania zadane w referendum, decydujemy my, obywatele, a nie jacyś oni czyli politycy.

S – Głosujemy za wprowadzeniem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, by …

B – skrócić dystans między wybierającymi i wybranym, by przywrócić odpowiedzialność posła przed wyborcami, by wybory faktycznie były równe i bezpośrednie. Gdzie każdy wybierający ma takiej samej wartości jeden głos. Wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów wyborczych to będzie rozpoczęcie na skalę masową przywracania państwa obywatelom, w tym przywrócenia biernego prawa wyborczego czyli możliwości kandydowania przez wszystkich obywateli.

S – Co z pozostawieniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

B – Odpowiem zdecydowanie NIE. Dość już tego trwonienia naszych pieniędzy przez ludzi władzy, podczas gdy między innymi spora część polskich dzieci nie dojada, żyje w biedzie.

S – Co z pytaniem trzecim?

B – Jaka władza, taki sposób traktowania obywateli. Odpowiem TAK, ponieważ wszelkie wątpliwości powinny być rozstrzygane na korzyść człowieka, obywateli. Państwo nie jest od gnębienia ludzi przez urzędników.

S – Głosujemy 6 września!

This entry was posted in Demokracja i wolność, Edukacja obywatelska i edukacja przygotowująca do życia and tagged . Bookmark the permalink.