Afera korupcyjna

TO, ŻE W SPRAWĘ ZAMIESZANI SĄ PRACOWNICY KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI, NIE ROBI NA WIĘKSZOŚCI OBYWATELI WIĘKSZEGO WRAŻENIA

W polskich mediach aż dosłownie huczy na temat korupcji na szczytach władzy, którego to huku zdaje się, że nie są w stanie przykryć, odwrócić od niego uwagi doniesienia o zmianach dość znaczących w składzie rządu Donalda Tuska.

Słuchajcie, braku kompetencji osobowościowych, moralnych nie jest w stanie zastąpić nic. Podobnie jak żadne szkolenia czy cuda wianki, nie są w stanie zmienić w krótkim okresie czasu zdemoralizowanych charakterów.

W zasadzie poprzedni materiał z przed kilku dni na temat sytuacji w Policji, wyjaśnia przyczynę dlaczego
w Polsce tak powszechna jest korupcja, dlaczego dochodzi do niej na szczytach władzy, w tym w Komendzie Głównej Policji.

Jako większość obywateli nie wymagamy od funkcjonariuszy publicznych świadczenia usług na odpowiednim poziomie, którzy w swej większości nie ponoszą odpowiedzialności od lat za źle świadczoną pracę, co zdemoralizowało ich doszczętnie. Taki stan rzeczy ma również wpływ na kondycję pozostałych obywateli, z których część również kręci i kombinuje. Pozostali dla których szacunek do ludzi i prawa jest ciągle ważny, którzy w swej bezradności, często umęczeni, sponiewierani przez funkcjonariuszy publicznych godzą się na zastany stan rzeczy. Bo co niby mają zrobić? Głową muru korupcji, braku wrażliwosci i bezprawia nie da się przebić.

I tak od lat tkwimy w wyniszczającym, wręcz zaklętym kręgu niemocy z którego nie możemy się wydostać, pomimo znacznego wzrostu aktywności społeczno – politycznej zwykłych obywateli. Bo niestety znaczną część organizacji autentycznie obywatelskich niszczy również radosna, bezprawna twórczość oraz koleżeństwo i kolesiostwo. Nadal eliminowani są z pracy grup ludzie, którzy domagają się szacunku do ludzi i prawa.

Partie są jak układanki z klocków

Nie wyjdziemy z tego zaklętego kręgu niemocy, gdy nie będziemy wymagać od siebie nawzajem, a od funkcjonariuszy publicznych w szczególności szacunku do ludzi i prawa, gdy nie zostanie uproszczone prawo, tak by było zrozumiałe dla większości, by było łatwe do egzekwowania.

Barbara Berecka

This entry was posted in Bez kategorii, Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Komentujemy na bieżąco and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.