Obywatel – kryzys zaufania do instytucji państwowych

 

 

 

 

Informujemy, że dnia 16.12.2012 o godzinie 10.00 w Hali Oliwii W Gdańsku ul. Aleja Grunwaldzka 470, Spółdzielnia ?Świetlik ? Reaktywacja? oraz Stowarzyszenie ?Niepokonani 2012? organizują forum dyskusyjne:

?Obywatel- kryzys zaufania do instytucji państwowych?

Skala bezprawia dotykająca obywateli poprzez działania instytucji publicznych osiągnęła stan krytyczny. Przejawem tego są bankructwa firm, niszczenie rodzin i ich majątków oraz tragedie zwykłych ludzi.

Uważamy, że brak dialogu władz państwowych ze społeczeństwem powoduje kryzys zaufania do instytucji publicznych. Wynika z tego konieczność połączenia wszystkich organizacji społecznych walczących o prawo do swobodnego gospodarowania, godności i poszanowania praw obywateli.

Nasza inicjatywa ma na celu ukazanie władzom skali niesprawiedliwości doznawanej przez obywateli od instytucji państwowych oraz możliwości naprawy wyrządzonych im krzywd.

Celem nadrzędnym Forum jest jednakże wskazanie dróg do stworzenia mechanizmów kontroli społecznej uniemożliwiających powstawanie tego typu patologii w przyszłości.

Uczestnicy Forum:

Jerzy Pietrzyk– lat 42. Prezes Ogólnopolskiego Ruchu Społecznego Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez Organa Sprawiedliwości STOP BEZPRAWIU- Lublin Trafił na mafię, która obstawiała się skorumpowanymi prawnikami i wyłudzała pieniądze poprzez manipulowanie procesami sądowymi.

Włodzimierz Olewnik ? Przedsiębiorca .Syn porwany i zamordowany dla zastraszenia przedsiębiorcy. Sprawa od ponad 10 lat gmatwana i rozmywana przez funkcjonariuszy urzędów wszystkich szczebli aparatu państwa.

Michel Marbot – przedsiębiorca, właściciel zakładów produkcji makaronów ?Malma? zniszczonych doszczętnie przez ?układ zamknięty ?powiązań kapitałowych, politycznych i prawnych.

Ryszard Kwidziński – lat 65, okrętowiec, wieloletni wykładowca akademicki (Politechnika Szczecińska, Akademia Morska). W latach 1991 2002 współtwórca Grupy Kapitałowej Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA i jej wiceprezes. Prezes spółki córki, Stoczni Szczecińskiej SA. W 2002r. , publicznie oskarżony przez ministrów ówczesnego SLD -owskiego rządu o działanie na szkodę spółki, podobnie jak cały Zarząd Porty Holding, aresztowany. Po wyjściu z aresztu dowiaduje się o upadłości Stoczni. Uniewinniony przez wszystkie instancje sądów (Sąd Okręgowy, Sąd Apelacyjny). Po kasacji prokuratury, Sąd Najwyższy w 2011 r. wydaje postanowienie o „oczywistej bezzasadności kasacji”. Obecnie rozpoczął się proces o odszkodowanie za oczywiście bezzasadne aresztowanie, tylko , że stoczni już nie ma a zachodniopomorskie ma jeden z najwyższych w kraju wskaźnik bezrobocia.

Jerzy Jachnik– lat 63. Twórca i Prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej, oraz współzałożyciel RS NIEPOKONANI 2012. Jest ofiarą pijanego prokuratora z Bielska-Białej ? Zbigniewa Twardowskiego, którego doprowadził do skazania przez sąd. W odwecie prokurator oskarżył go o oszustwo. Walczy o oczyszczenie się od 2000 r.

Janusz Ratomski lat 61 – przedsiębiorca. dwoje dzieci, pięcioro wnuków. Jeden z bohaterów cyklu „Państwo w Państwie”- „firma zamknięta faksem” przez Transportowy Dozór Techniczny
Walczy z urzędnikami państwowymi działającymi w świetle swojego urzędu bez podstaw prawnych jak na prywatnym folwarku, zmieniającymi zapisy ustawy aby wykończyć przedsiębiorcę. Współtwórca Niepokonanych 2012.


Łukasz Gojke lat 53
– pełnomocnik Ogólnopolskiego Ruchu Społecznego Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez Organa Sprawiedliwości STOP BEZPRAWIU ? Lublin na woj. pomorskie, członek RS NIEPOKONANI 2012, były prezes spółki należącej do Skarbu Państwa Odmówił prezesowi banku ustawienia przetargu na jeden z zakładów pod jego dyktando. W odwecie wytoczono proces cywilny o działanie na szkodę spółki. Od 2000 r. walczy o utracone dobre imię i utracony majątek. Na znak protestu oddał Prokuratorowi Generalnemu dowód osobisty. Członek założyciel Spółdzielni ?Świetlik ? Reaktywacja?.

Barbara Berecka ? od 15 lat przedsiębiorca (pośrednictwo ubezpieczeniowe i finansowe), od 3 lat blogerka. Piszę artykuły między innymi z zakresu życia społeczno – politycznego, edukacji, ekonomii,
systemu ubezpieczeń społecznych i wymiaru sprawiedliwości.

Beata Nowakowska ? 2011/12 przedsiębiorca: kancelaria adwokacka , 91-2000 v-ce prokurator Województwa Pomorskiego , 2001- 2011 Prokurator Wojewódzki woj. Zachodniopomorskiego

Maciej Lisowski – Twórca i Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA, V-ce Prezes i współwłaściciel firmy prawniczej Kancelaria LEX NOSTRA, V-ce Prezes Stowarzyszenia Liga Konsumentów Energii, Członek-Założyciel Spółdzielni ?Świetlik – reaktywacja?. Lat 35. Przedsiębiorca od 1992 r. W latach dziewięćdziesiątych właściciel firmy komputerowej, współtwórca białostockiego oddziału Fundacji Kawalerów Maltańskich, Forum Gospodarczego Unii Wolności, członek pierwszego Zarządu białostockiego oddziału Stowarzyszenia Młodych Demokratów, Z-ca Redaktora Naczelnego czasopisma ?Psychologia w Teatrze Życia? ( studiował także psychologię społeczną ). W przeszłości Dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, firmy konsultingowej i jednego z największych wydawnictw. Dziennikarz, autor lub współautor wielu książek i publikacji prasowych.

Zofia Łukaszewska-Spółka GESSO 2 razy nagrodzona prestiżową nagrodą GAZELA BIZNESU. Pracownik firmy spóźnił sie z przekazaniem naczelnikowi Urzędu Celnego zestawieniem oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego do celów grzewczych. Wyjaśnił przyczynę spóźnienia. Zrobił to dobrowolnie. Po ośmiu miesiącach od złożenia zestawień wszczęto kontrolę w firmie. Wszystko było w porządku. Olej był sprzedawany do celów grzewczych. Firma posiadała oświadczenia prawidłowe po względem formalnym i prawnym. Inspektorzy urzędu celnego nie mieli żadnych wątpliwości co do przeznaczenia Jednakże po 5 miesiącach od kontroli wszczęto postępowanie administracyjne odnośnie uchybienia terminu zestawienia oświadczeń za m-ce marzec, kwiecień, maj 2009.Wydano decyzję domiarową na ponad 1 milion złotych za spóźnienie. Dyrektor izby celnej w Gdyni będący w sprawie wierzycielem jak i organem egzekucyjnym bezlitośnie zablokował konta i zajął samochody. W sumie ściągnął milion złotych. Zostało jeszcze 75 tys do spłacenia ale firma nieodwracalnie upada. Nadmieniam ze przed wszczęciem kontroli firma doskonale sobie radziła na rynku.

Komitet organizacyjny

Spółdzielni Świetlik – Reaktywacja

Zapraszamy wszystkich do udziału

Patronat medialny Współorganizatorzy

This entry was posted in Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Edukacja obywatelska i edukacja przygotowująca do życia, Kampania Edukacji Obywatelskiej, Państwo prawa, Przestać być tłem, Życie społeczno-polityczne and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.