Jaki cel ma ta komedia?

NASTROJE TRZEBA ŁAGODZIĆ, A NIE PODGRZEWAĆ!!!

Słuchajcie, po przejrzeniu dyskusji na forach internetowych w związku z rzekomo planowanymi zamachami nie wiem czy śmiać się, czy płakać. Śmiech oczywiście w takiej sytuacji może być tylko poprzez ogromne łzy bezradności. W każdym razie spora część internautów używa sobie do woli na rządzących.
Unieszkodliwili potencjalnego zamachowca, co oczywiście nie omieszkali ze szczegółami obwieścić światu. Tylko ja kompletnie nie rozumiem, jaki cel ma ta komedia, ten cyrk medialny?

Prokuratorzy w roli celebrytów, którzy obwieszczają między wierszami w świetle jupiterów, jak niebezpiecznym krajem jest Polska, gdzie organizowana była grupa terrorystyczna, tylko dzielne polskie służby tym razem okazały się wystarczająco bystre i czujne. I oby tak było zawsze.

Ja nie bardzo wiem, czemu ma służyć szum medialny. Mam przekonanie, że cała ta komedia nie ułatwi również pracy służbom, a nawet ją zdecydowanie utrudni. W obecnej sytuacji Polski, gdy biedy, braku nadziei, desperacji jest tak dużo, to poprzez zadymę medialną dochodzi do wywoływania przysłowiowego wilka z lasu.
Wydaje mi się, że nad emocjami w sieci już nikt nie panuje. Mam wrażenie, że komedia medialna wywoływana jest po to, by zdestabilizować sytuację w Polsce.

A przecież na Polakom i Polsce nie są potrzebne igrzyska czy jakieś komedie medialne.
Mam przekonanie, że większość zwykłych ludzi potrzebuje spokoju i pracy, warunków do życia oraz rozwoju.

Generalnie w życiu w bardzo wielu sprawach potrzebne są umiar i dyskrecja. Uważam, że jeżeli chodzi o przedstawicieli służb specjalnych państwa i prokuratorów, to przy występach w mediach bezwzględnie wymagana jest przede wszystkim dyskrecja czyli w zasadzie milczenie.

Partie są jak układanki z klocków

Niestety, to co mnie się wydaje i osobom myślącym podobnie, jest bez znaczenia dla bardzo wielu przedstawicieli państwa polskiego.
On już kompletnie zatracili się w pogardzie wobec zwykłego człowieka i prawa, oni kompletnie zatracili się w komedii bycia celebrytami. Tańczą ten swój chocholi tanieć, nie patrząc na ludzi, prawo, mając w głębokim poważaniu bezpieczeństwo. Paplanie, demonstrowanie przed kamerami jest najważniejsze.

Barbara Berecka

This entry was posted in Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Komentujemy na bieżąco and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.