Paweł Kukiz o jednomandatowych okręgach wyborczych

PROSTO, JASNO I BEZ ZADĘCIA

W niedzilę w Lublinie był Paweł Kukiz, który poprzez projekt Zmieleni.pl propaguje idee wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Paweł Kukiz o JOW. w Lublinie

Artysta o idei jednomandatowych okręgów wyborczych mówił prosto, jasno i bez zbędnego zadęcia. W trakcie dyskusji zarówno ze strony Pawła Kukiza jak i osób, które przyszły na spotkanie padło wiele słów troski o przyszłość Polaków i Polski.

Okręgi jednomandatowe

Uważam, że bardzo dobrze się dzieje, że przy okazji promocji zmiany ordynacji wyborczej między innymi do Sejmu, zwracana jest uwaga na potrzebę innych działań, takich jak choćby podnoszenie świadomości, edukacja obywatelska bez których nie da się przeprowadzić niezbędnych zmian w kraju w zakresie rządzenia, w tym w zakresie aktywizacji obywateli celem udziału w życiu publicznym, kontrolowaniu ludzi władzy.

Barbara Berecka

This entry was posted in Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Komentujemy na bieżąco, współdziałanie i współpraca, Życie społeczno-polityczne and tagged , , , , . Bookmark the permalink.