Panie prokuratorze, to nie były niestety wyjątkowe sytuacje!

PROKURATORZY PRZY SPRAWACH Z AMBER GOLD PRACOWALI W SPOSÓB STANDARDOWY, TAK JAK PRACUJE SPORA CZĘŚĆ PROKURATORÓW W POLSCE

Polski wymiar sprawiedliwości, polskie organy ścigania, w tym sądy oraz prokuratury pracują w sposób niedopuszczalny i skandaliczny. To co działo się z postępowaniami, które toczyły się wobec Amber Gold i szefa firmy, jest jedynie serią bardzo typowych przykładów na codzienną pracę polskich policjantów, prokuratorów i sędziów, która bardzo często nie ma nic wspólnego z wykonywaniem obowiązków służbowych, wykonywaniem prawa oraz szacunkiem do człowieka.

”Liczne uchybienia i zaniedbania, brak należytego nadzoru i łamanie przepisów ? tak można streścić raport prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta ws. afery Amber Gold ? stwierdza „Gazeta Polska Codziennie”, która dotarła do dokumentu.

Według ustaleń „GPC” w poniedziałek Seremet przedstawi raport, który będzie miażdżący dla gdańskich śledczych, a także dla ich przełożonych, którzy nie sprawowali należytego nadzoru nad prowadzonymi przez nich sprawami.

W raporcie prokuratora generalnego mają pojawić się nazwiska prokuratorów odpowiedzialnych za taki stan rzeczy oraz dokładny opis ich decyzji.

Jak przypomina gazeta, to właśnie prokuratorzy z Gdańska odmawiali wszczęcia śledztw po doniesieniach Ministerstwa Gospodarki czy Komisji Nadzoru Finansowego ws. Amber Gold.

Seremet ma również zająć stanowisko w kwestii działań podejmowanych przez prokuraturę wobec parabanków, w których sprawie obecnie toczą się śledztwa ? donosi „GPC”” – źródło Onet.pl za PAP.

To jest przecież takie typowe dla struktur państwa polskiego, takie typowe dla przedstawicieli polskiej policji, polskich prokuratorów i polskich sędziów, że nie wykonują swoich podstawowych obowiązków. O nadzorze i stosowaniu prawa trudno nawet pisać. Jak nadzór? Gdzie on funkcjonuje w strukturach państwa polskiego w sposób prawidłowy? Przecież powszechną praktyką jest zamiatanie wszelkich spraw pod dywan, wzajemne krycie się zdemoralizowanych ludzi. Powszechne są układy i układziki.

Panie prokuratorze, dobrze, że pan podjął czynności, zainteresował się problemami związanymi z Amber Gold i jej szefem. Ale to co się stało, nie jest nawet wierzchołkiem góry lodowej. Są to jedynie drobne przykłady na to, co faktycznie dzieje się w kraju, jak pracują przedstawiciele poszczególnych służb państwa polskiego. Powszechną praktyką przecież jest lekceważenie ludzi i obowiązującego prawa.

Wpowiedź Seremeta

Niestety to nie tylko nie są odosobnione przypadki, to jest wręcz standardowa sytuacja w Polsce, że Ci, którzy powinni stać na straży praworządności, powinni być wzorami do naśladowania faktycznie są notorycznymi przestępcami, którzy działają samowolnie, nie dopełniają obowiązków i przekraczają uprawnienia. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że niedopełnianie obowiązków i przekraczanie uprawnień, które jest stosunkowo łatwe do udowodnienia odbywa się za zgodą ludzi odpowiedzialnych za nadzór, ściganie przestępstw. Ale czy jeszcze kogoś tu dziwi, że ręka rękę myje? Tak tu niestety jest, przy milczącej zgodzie większej części zwykłych obywateli.

Zniesienie immunitetów posłów w Słowacji

Przestępstwa niedopełniania obowiązków i przekraczania uprawnień powinny być ścigane nie tylko wtedy, gdy bulwersują opinię publiczną, sprawą interesują się media. Należyta staranność powinna być zachowana w każdej tego typu sprawie. Ze względu na rozmiary lekceważenia ludzi i prawa przez polskich funkcjonariuszy publicznych, ogrom patologi w strukturach państwa polskiego, które degradują ludzi i kraj, za lekceważenie zgłoszeń niedopełniania obowiązków i przekraczania uprawnień prokuratorzy oraz sędziowie powinni być karani wyjątkowo surowo, tak dla przykładu, by przerwać niedopuszczalny, niszczący proces ludzi i kraj.

Barbara Berecka

This entry was posted in Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Komentujemy na bieżąco, Państwo prawa and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Panie prokuratorze, to nie były niestety wyjątkowe sytuacje!

Comments are closed.