Za mało zdecydowanie, za mało odważnie, zbyt mało entuzjazmu

W POLSKIEJ POLITYCE POTRZEBA LUDZI ZDECYDOWANYCH, ODWAŻNYCH, KTÓRZY POTRAFIĄ DZIAŁAĆ Z ENTUZJAZMEM

ZE SPECJALNĄ DEDYKACJĄ DLA DZISIEJSZYCH MOICH ROZMÓWCÓW

Czuję ogromny niesmak i dyskomfort gdy słyszę, że wielu spraw w polskim życiu publicznym nie da się załatwić, a licznych problemów nie da się rozwiązać.
Szczególne zdumienie ogarnia mnie, gdy tego typu stanowiska prezentują osoby publiczne, w tym politycy.

Nie bardzo rozumiem, jak można podejmować się pełnienia funkcji publicznych bez licznych pomysłów na zmiany w Polsce, bez dużej odwagi i entuzjazmu. Nie rozumiem, jak można podejmować się pełnienia funkcji publicznych po to tylko, by załatwiać interesy i interesiki swoje oraz najbliższego otoczenia.

Kompletnie nie rozumiem, jak można w trakcie wyborów działać przeciwko sobie, swojej rodzinie i swojemu otoczeniu głosując na małych ludzi, którzy mają perspektywę, która sięga co najwyżej do końca ich własnego nosa.

Uważam, że bardzo źle się dzieje, że tylko nieliczni Polacy rozliczają przedstawicieli różnych władz, w tym parlamentarzystów, którym trzeba podnosić wymagania, trzeba im przypominać, że oczekujemy od nich aktywności, sprawności w działaniu.

Państwo polskie w utrzymaniu jest absurdalnie drogie, praktycznie jest w rozkładzie, od lat nie spełnia swojej podstawowej roli służebnej wobec obywatela.
W gospodarce jest coraz gorzej. Można już mówić o plagach zatorów płatniczych i bankructw firm.
Na tak trudne czasy potrzeba do rządzenia ludzi pracowitych, kreatywnych, zdecydowanych, odważnych i entuzjastycznych, dla których nie ma rzeczy nie możliwych, którzy nie marudzą nie użalają się nad sobą, tylko podejmują różne działania, szukają rozwiązań, wyjścia z trudnej sytuacji.

Według mnie bardzo ważnymi, wyjątkowo ważnymi osobami w kraju są parlamentarzyści. Z jednej strony mają bardzo realną władzę, wpływ na tworzenie prawa. Z drugiej strony powinni kontaktować się ze zwykłymi ludźmi, obowiązani są aktywizować ludzi, dawać dobry przykład, wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania zwykłych ludzi.

W obecnych czasach, gdy życie nas nie rozpieszcza, piętrzą się problemy finansowe, które potęgują problemy społeczne potrzebujemy parlamentarzystów, którzy są odważni, potrafią działać zdecydowanie i z entuzjazmem.
Niestety takich ludzi w polskim parlamencie jest bardzo mało. Większość marudzi, że w zasadzie nie da się wiele zrobić, zmienić zamiast próbować robić i zmieniać.

Barbara Berecka

This entry was posted in Bez kategorii, Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Edukacja obywatelska i edukacja przygotowująca do życia, współdziałanie i współpraca, Życie społeczno-polityczne and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.