31 marca 2012 rok – spotkanie w Warszawie

KONGRES PROTESTU W WARSZAWIE, KTÓRY WEDŁUG MNIE INNĄ POWINIEN MIEĆ NAZWĘ

PRZECIEŻ TO CO SIĘ STAŁO, JEST ŁĄCZENIEM SIĘ, AKTYWIZOWANIEM LUDZI – TAK TRZYMAĆ!!!

PAMIĘTACIE, JA TAKIE SPOTKANIE KIEDYŚ TU W ISKRZE SOBIE WYMARZYŁAM?

Wydarzenie było bardzo ważne dla mnie z dwóch powodów.
– Po pierwsze bardzo czekałam na taką oddolną inicjatywę obywatelską, która Polsce jest niezbędna.
– Dla mnie to był taki ważny moment w życiu. W sieci napisałam mnóstwo różnych materiałów, pozyskałam sporo czytelników. Do tej pory unikałam pokazywania się publicznie. Tym razem było zupełnie inaczej.

Najważniejsza jest oczywiście idea wspomagania się w trudnych sytuacjach, aktywizowania się ludzi, aktywnego ich uczestnictwa w życiu publicznym. Mój osobisty wątek jest o tyle ważny, że ja nie tylko piszę, że trzeba coś robić, tylko sama również aktywnie uczestniczę w tym co się dzieje.

Moja relacja ze spotkania powinna być zamieszczona znacznie wcześniej i powinna pewnie wyglądać zupełnie inaczej. Jednak musicie mi wybaczyć, przeziębienie zwaliło mnie z nóg. Wczoraj na spotkaniu skupiłam się na tym, co miałam przekazać w imieniu naszego stowarzyszenia z Lublina Stop Bezprawiu i w imieniu swoim.
Miało być dobrze, a wyszło jak zawsze czyli jakiś pozytywne zamieszanie.
– Najpierw koledzy z uśmiechami na twarzach podpuszczali mnie, że oni nie będą się wypowiadać, bo od tego to mają mnie. Taki specyficzny sposób dodawania wiary w siebie innej osobie.
– A po mojej wypowiedzi, która była poprzedzona dzięki pomysłowi kolegów, w tak zwanym międzyczasie rozdaniem wizytówek stowarzyszenia, gdy do nich zaczęli podchodzić ludzie z innych stowarzyszeń, którzy kojarzyli już naszą grupę, od kolegów, którym z zadowolenia błyszczały się oczy, usłyszałam: poruszyłaś ludzi.

To dobrze, że na zaproszenie do współpracy, wsparcia ludzi poszkodowanych w różny sposób, prowadzenie edukacyjnej kampanii społecznej część uczestników spotkania zareagowała tak pozytywnie.

Można się spierać co do formuły spotkań, nawet nazwy. Ale uważam, że wszyscy uczestnicy spotkania zgodzą się co do jednego, że warto było się spotkać.

Organizatorom udało się zaprosić na spotkanie co najmniej kilka fantastycznych osób, które są animatorami ważnych spraw w swoich środowiskach, często bardzo ważnych spraw dla Polski, które puki co mimo swej ogromnej wagi funkcjonują co najwyżej, gdzieś na marginesie życia publicznego.

Po spotkaniu przyszło mi do głowy kilka pomysłów na prezentowanie zarówno tych interesujących ludzi jak i spraw, co postaramy się zrealizować w najbliższym czasie tu w stronie.

Entuzjazm zachęca do działania, podnosi poziom życia

Moje gratulacje dla organizatorów spotkania za zgromadzenie w jednym miejscu tylu ludzi, którym nie jest wszystko jedno. Jak wsłuchacie się w informacje zwrotne, które będą płynąć od różnych ludzi, gdy będziecie umiejętnie wspierać ludzi, którzy mają w sobie wszelkie cechy i umiejętności niezbędne dla liderów, to będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Relacja z Kongresu

Barbara Berecka

This entry was posted in Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Edukacja obywatelska i edukacja przygotowująca do życia and tagged , , , , . Bookmark the permalink.