Zapraszamy do dyskusji na temat systemu ubezpieczeń społecznych

SYSTEM UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Ponieważ rozpoczęła się gorąca dyskusja na temat wydłużenia wieku emerytalnego, my zachęcamy w www.iskra1.com do szerokiej dyskusji na temat systemu ubezpieczeń społecznych.

Uważam, że niedopuszczalne jest patrzenie na sprawę poprzez dobro samego systemu ubezpieczeń społecznych. W sprawie najważniejsi muszą być ludzie i ich rodziny.
Dbając o zabezpieczenie na emeryturę nie możemy zapominać o wpływie rozwiązań prawnych w tym zakresie na ludzi w wieku produkcyjnym, kondycję polskich rodzin, ilość miejsc pracy, gospodarkę, poziom emigracji itp.

Korzystajmy z naszych konstytucyjnych praw

– W zasadzie rozmawiając o systemie ubezpieczeń społecznych powinniśmy wyjść od relacji obywatel – państwo. Kto w tym układzie jest dla kogo? Czy zatkanie dziury w finansach publicznych powinno być najważniejsze?
– Druga ważna sprawa, to styl rządzenia krajem czyli ponoć demokratyczny i uprawnienia poszczególnych władz, w tym ustawodawczej i wykonawczej do ingerowania w nasze życie, ograniczania nam wolności, nakładania nakazów prawnych w tym przypadku do opłaty składki na ubezpieczenia.
– Trzecia sprawa o której już wspomniałam to wpływ systemu ubezpieczeń na inne dziedziny życia. Czytaj więcej „System ubezpieczeń społecznych”.
Barbara Berecka

This entry was posted in Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Edukacja obywatelska i edukacja przygotowująca do życia, Komentujemy na bieżąco, Państwo prawa, Polityka społeczna, współdziałanie wychowanków, Życie społeczno-polityczne and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.