Ogromna emigracja

SPIS POWSZECHNY POTWIERDZA INFORMACJĘ OGÓLNIE ZNANĄ

Z oficjalnych danych zebranych podczas spisu powszechnego, opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że ponad milion Polaków w ostatnim okresie wyemigrowało, pracuje i żyje poza Polską.
Dane nie są zaskoczeniem, potwierdzają jedynie wcześniejsze przypuszczenia, że skala emigracji jest ogromna, polskie społeczeństwo starzeje się w sposób sztuczny.

Na bazie wiedzy, która dostępna była przed spisem trzeba było podjąć działania hamujące ogromną emigrację. Ciekawa jestem czy oficjalnie zebrane dane zmobilizują rządzących do zdecydowanych działań, które zahamują bardzo negatywne zjawisko w zakresie demografii?

To już nie są żarty, Polska w sposób sztuczny zmierza w kierunku bycia państwem, gdzie większości żyją ludzie starsi, bo młodzi, którzy nie mają tu szans na życie, o rozwoju trudno pisać wyemigrowali.

Bardzo niekorzystnej tendencji w zakresie demografii i emigracji nie da się odwrócić poprzez puste gesty, czarujące uśmiechy, propagandę i manipulację. Potrzebna, wręcz niezbędna jest pozytywistyczna praca u podstaw.
Osoby decyzyjne w życiu publicznym muszą przestać myśleć o sobie i swoim najbliższym otoczeniu. Rządzący muszą zacząć robić to co do nich należy czyli muszą zacząć troszczyć się o ludzi i kraj. W końcu za to im płacimy.

Potencjał społeczny

Jeżeli szybko nie przyjdzie opamiętanie, nie zostaną podjęte radykalne działania na rzecz tworzenia miejsc pracy, przywrócenia właściwej roli państwu, ograniczenia biurokracji – które powinny zahamować niekorzystną tendencję – to za kilka lat obudzimy się z przysłowiową ręką w nocniku. W Polsce będzie mnóstwo osób w podeszłym wieku, których dzieci i wnuki będą mieszkały gdzieś w różnych miejscach świata.

Polityka społeczna

Zerwane więzi rodzinne, które nie są dobre ani dla młodych, ani dla starszych. Brak zainteresowania dziećmi, rodzicami i dziadkami, brak środków do życia dla starszego pokolenia. Tego chcecie? Bo my nie!
Możemy się czarować, że technika pomoże nam w kontaktowaniu się, a pieniądze na emerytury będą. Będą tylko skąd? Zobaczcie już dzisiaj wiele osób jest bardzo samotnych, chodź funkcjonują w licznych społecznościach

Barbara Berecka

This entry was posted in Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Edukacja obywatelska i edukacja przygotowująca do życia, Polityka społeczna, współdziałanie wychowanków, Życie społeczno-polityczne and tagged , , . Bookmark the permalink.