To są ciągle tylko przepowiednie

Kilkanaście minut temu zakończyło się głosowanie w wyborach parlamentarnych. Te dane, które został zaprezentowane w mediach, to są ciągle tylko przepowiednie, sondaże.

Komercja rządzi się swoimi prawami. Mam jednak przekonanie, że powinny być granice tej zabawy. Wyniki wyborów, które poda Państwowa Komisja Wyborcza potwierdzą dane zawarte w sondażach lub nie. Doświadczenie uczy, że różnie z tym bywało. Choćby sondaże z drugiej tury wyborów prezydenckich bardzo różniły się od faktycznych wyników wyborów.

Uważam, że wybory parlamentarne, rządzenie krajem to jest zbyt poważna sprawa, by czynić z nich widowisko.

Analizy politologów, socjologów i innych specjalistów powinny być robione w oparciu o prawdziwe dane, a nie w oparciu o przepowiednie.

Zróbmy kampanię społeczną

Sondaże, to nie prawdziwe wyniki wyborów, to są ciągle tylko przepowiednie. Nie ma żadnego powodu, by robić wszystko natychmiast, w tej chwili. Poczekajmy na oficjalne wyniki, a następnie analizujmy je, spekulujmy co do składu rządu.

Barbara Berecka

This entry was posted in Demokracja i wolność, Demokracja po polsku, Dyskusje społeczno - polityczne, Edukacja obywatelska i edukacja przygotowująca do życia, Komentujemy na bieżąco, Życie społeczno-polityczne and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.