Wszystkiego Najlepszego

Rok 2010 na pewno mocno zapisze się w historii Polski. Polacy i Polska przeżyli w mijającym roku bardzo trudne chwile.

Katastrofa pod Smoleńskiem, w wyniku której straciliśmy tyle osób zajmujących ważne stanowiska w instytucjach państwowych z prezydentem i sztabem wojska na czele. Wcześniej nie zdarzyło się, aby w warunkach wojny zginęło jednocześnie tyle osób zajmujących kluczowe stanowiska w instytucjach państwowych.

Zaledwie kilka tygodni później ogromna woda, bardzo liczne gwałtowne burze pustoszyły znaczne regiony kraju.

Wydawać by się mogło, że po tak trudnych doświadczeniach nic już nie będzie tak samo. Szczególnie w polityce.

Na dzień dzisiejszy, na koniec tak trudnego roku, mamy ciągle tych samych ludzi w polityce, te same metody działania oparte na manipulacji,  sondażach. Pozbawione kompetencji i rozwagi, myślenia w perspektywie dalszej niż najbliższe wybory. Przykład – bardzo proszę – wczorajsze decyzje rządu w sprawie pieniędzy, które rzekomo odkładamy na emerytury. Kasę ZUS zapełnić trzeba, nic innego się nie liczy.

Od problemu rozliczenia za błędy w przygotowaniu wyjazdu prezydenta 10-04-2010 r i zaniedbań, które spotęgowały niszczącą siłę wielkiej wody, nie da się uciec. To jest wrzód, który nie leczony wzbiera i musi pęknąć. Im dłużej nie będzie dymisji, odejść z polityki, tym gorzej dla Polaków i Polski. Akceptacja braku kompetencji ludzi władzy, interesowności niszczy naród i kraj. To niesamowite, jak obojętni jesteśmy wobec złego rządzenia krajem.

Na Nowy Rok życzymy Wszystkim odwiedzającym stronę z kraju i za granicy wszystkiego najlepszego. Zainteresowania życiem społeczno – politycznym, odwagi w życiu publicznym. Umiejętności odróżniania spraw ważnych od nieistotnych.

Szczególnie nam Polakom potrzeba bardzo wrażliwości na sprawy wspólne i bardzo dużo odwagi, umiejętności rozpoznawania manipulacji, wprowadzania w błąd. Życzyć powinniśmy sobie nabywania umiejętności jednoczenia się, wspierania, choćby przez internet i nie tylko.

Deptak w Lublinie

Emigrantom życzę aby nie zapominali o Polsce, by mieli po co tu wracać. Życzymy aby Polacy nie musieli wyjeżdżać za pracą z kraju z konieczności.

Spełnienia wszystkich marzeń dla ludzi zaglądających tu z różnych stron świata.

Ostatnio mam takie wrażenie, że podobnie jak ja, goście z innych krajów nie rozumieją dlaczego tak mało osób komentuje poruszane tu problemy, oni zaczynają komentować, dodawać życia stronie. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich komentatorów. Oczywiście proszę o jeszcze.

Barbara Berecka z zespołem

This entry was posted in Życie społeczno-polityczne and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Wszystkiego Najlepszego

Comments are closed.